Milí zákazníci, na eshopu nelze zadávat nové objednávky. Reklamace řešíme na emailu info@kocarkyspinkej.cz. Děkujeme. Váš tým Kočárky Spinkej

"Už nás nebaví hledat kočárek.."

Také vybíráte kočárek už několik týdnů a pořád přesně nevíte, který je ten nejlepší? To nekonečné hledání Vás vlastně ani vůbec nebaví a chcete to mít už co nejdřív za sebou. Pro novopečené těhulky a skorotatínky je výběr kočárku během na dlouhou trať. Není divu..Široká nabídka produktů, až jde člověku hlava kolem, a po pár týdnech vlastně ani nevíte, jak vypadal první kočárek, který Vás zaujal. A konec konců vůbec nevíte, proč jste se začali poohlížet po jiném :) Máme pro Vás pár tipů a rad, jak se zaměřit na to důležité při výběru kočárku a celý proces tím urychlit.

1) VÁHA KOČÁRKU

Mnoho z nás tento parametr ze začátku moc nevnímá ale je jeden z nejdůležitějších. Pokud se domníváte, že prvních 6 měsíců miminka budete pouze doma, a tak je jedno, jak těžký je kočárek, tak nám dovolte Vás vyvést z omylu.

6 měsíců je dlouhá doba (vážne!) a být pouze doma je na psychiku ohromná zátěž. Od malička jsme v kolektivu (školky, školy, práce) a ani si neuvědomujeme, jak moc potřebujeme odezvu okolí na své jednání.

Jak moc by Vám scházel úsměv neznámého kolemjdoucího a Vám to udělá hezký den? Jak moc by Vám scházela pochvala nového účesu od kamarádky či kolegyně? Jak moc si umíte představit chodit jen do nejbližších potravin a zpět? :)

Zkrátka to berte jako fakt, že budete chtít s miminkem cestovat a pokud neplánujete mít dva kočárky, věnujte váze kočárku pozornost.

Také je vhodné zjistit si, jestli při skládání sportovního kočárku musíte nejdříve sundat sportovní nástavbu z konstrukce. Ne všechny kočárky lze složit s nasazenou sportovní nástavbou. Při cestování Vás to pravděpodobně dříve nebo později začne obtěžovat.

Kočárky s váhou 15 kg a víc jsou na převoz těžké. Auto ho sice uveze ale než ho do kufru a potom z kufru dostanete, lehce se Vám orosí čelo ;)

2) VNITŘNÍ ROZMĚRY

Pokud jsou oba partneři vysocí, lze předpokládat, že i miminko bude rychleji růst do délky. Je vhodné všímat si vnitřní délku hluboké korbičky, a u sportovních kočárků délku zádové opěrky. Čím delší, tím déle kočárek děťátku poslouží.

Když je hluboká korbička krátká, využijete ji možná jen 4-5 měsíců. Miminko ještě nebude umět sedět a už ho bude třeba dát do sportovní korbičky. Ta by se měla začít používat až v momentě, kdy děťátko umí sedět.

Když je krátká zádová opěrka, může se stát, že už v 2. roce dítěte mu bude hlavička přesahovat zádovou opěrku. Při sezení se to možná zvládne, ale spánek v takovém kočárku určitě nebude pohodlný, ani zdravý.  

3) KOLA

  • Nafukovací kola s odpružením jsou nejpohodlnější variantou pro miminko.
  • Pěnová nebo gélová kola s odpružením jsou o něco tužší než nafukovačky ale přesto jsou dostatečně pohodlná.
  • Pěnová kola bez odpružení se hodí pouze na sportovní kočárek. Pro novorozené miminko je nelze doporučit.

Nejlepší variantou pro malé miminko jsou nafukovací kola s odpružením. Výborně miminko uchrání před všemi otřesy a obvykle s ním lze i pohupovat a miminko uspíte rychleji. Tyto kočárky zvládnou i procházku po menší polní cestě.

Slabým místem jsou právě duše kočárku. Když píchnete, tak kočárek nelze používat. Je vhodné mít doma v zásobě aspoň 1 duši navíc a šikovného partnera, který to umí vyměnit. Případně lze s kočárkem dojít do cykloservisu, kde Vám duši rovnou i vymění.

Alternativou k nafukovacím kolům s odpružením jsou pouze nafukovací kola bez odpružení, ale kočárek už je o něco méně pohodlný.

Nechcete-li mít starosti s píchlou duší, pořiďte si kočárek s pěnovými koly a odpružením. Jen dejte pozor, aby odpružení bylo dostatečně měkké. Není odpružení, jako odpružení J Obvykle platí - čím nižší cena za kočárek, tím méně kvalitní odpružení.

Pěnová kola bez odpružení jsou vhodná pro větší děti (1 rok a více) a využívají se na sportovních kočárcích. V obchodech můžete najít variantu sportovního kočárku s pěnovými koly s možným dokoupením hluboké korbičky, či nacvaknutí autosedačky. Tuto kombinaci doporučujeme pouze na hladké povrchy, kdy nedochází k otřesům. Tyto podmínky jsou obvykle pouze v nákupních centrech, proto prosím dobře zvažte, zda je tato kombinace vhodná právě pro Vás.

Na počtu kol příliš nezáleží. Ano, 4-kolové kočárky jsou stabilnější ale pokud Vás oslovil 3-kolový kočárek, není čeho se obávat. Žádný kočárek by neměl zůstat bez dozoru, pokud v něm je miminko. A pokud děťátko kočárkuje starší a větší sourozenec, také ho mějte vždy pod dozorem, aby nedošlo k převrácení kočárku.

4) TROJKOMBINACE vs. DVOJKOMBINACE

Na závěr pár slov k trojkombinacím a dvojkombinacím (kombinované kočárky).

Výhodou trojkombinace je, že v ní máte:

  • autosedačku 0+ (tzv. vajíčko) s adaptéry na nasazení na konstrukci kočárku přímo od výrobce
  • sportovní kočárek
  • hlubokou korbičku s adaptéry na konstrukci

Vše je ve stejné barevné kombinaci. Někdy výrobce navrhne autosedačku a hlubokou korbičku tak, že je lze nasadit na konstrukci bez adaptérů. Přesto je vhodné se vždy zeptat, zda jsou adaptéry součástí balení.

Dvojkombinace obsahují pouze:

  • sportovní kočárek
  • hlubokou korbičku s adaptéry na konstrukci

Dvojkombinace je levnější než trojkombinace. Výhodou je to, že si můžete vybrat autosedačku podle svého vkusu. Specializovaní výrobci autosedaček vyrábí autosedačky splňující nejvyšší bezpečnostní standardy. Pokud zvolíte tuto variantu, určitě je třeba k autosedačce zakoupit adaptéry, které zajistí bezpečné ukotvení autosedačky na konstrukci Vámi vybraného kočárku.

Přejeme šťastnou ruku při výběru a neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem. S radostí poskytujeme nezávazné poradenství všem nastávajícím maminkám a tatínkům :)